Moskwa

Moskwa na weekend majowy - SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA

 

 

 

 

Termin: 29.04.2018 - 03.05.2018

Koszt: 2700 zł

 

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników w Tczewie i wyjazd do Kaliningradu na lotnisko. Przelot do Moskwy, transfer do hotelu. Obiadokolacja, krótkie zwiedzanie okolicy. Powrót do hotelu, nocleg.

 

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Wycieczka objazdowa po Moskwie: plac widokowy na Worobiowych Górach, z których można podziwiać budynki Uniwersytetu Moskiewskiego i całą panoramę miasta. Plac Czerwony, oglądanie z zewnątrz: Soboru Kazańskiego, Soboru Wasyla Błogosławionego, muzeum Historyczne, Główny Powszechny Dom Towarowy (GUM), mauzoleum Lenina. Przejazd wybrzeżem Sofijskim – panorama Kremla z drugiej strony rzeki Moskwy. Zwiedzanie największej świątyni prawosławnej – Cerkwi Chrystusa Zbawiciela. Przejazd do wybudowanego w 1524 roku klasztoru Nowodziewiczego. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

 

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd metrem na ciąg dalszy zwiedzania miasta. Kreml z Soborami, Zbrojownia z kolekcją koron carskich, jajek Faberze i tronów carskich, armata Car–Działo i największy na świecie dzwon Car–Dzwon. Galeria Trietiakowska – największy i zarazem najbardziej znaczący zbiór sztuki rosyjskiej, zwiedzanie najokazalszych stacji metra Moskiewskiego, spacer słynnym Arbatem. Ulica Twerska z Placem Teatralnym i Teatrem Wielkim. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 4:

Śniadanie. W otoczeniu współczesnej Moskwy Kuskowo – to wyspa z innych czasów, prawdziwa oaza przepychu rosyjskich książąt i carów. Była rezydencja jednego z najbogatszych ludzi Rosji – grafa Piotra Szeremietiewa, wykorzystywana na uroczyste przyjęcia i święta. Obecnie można tu zobaczyć ponad 20 zabytków architektury rosyjskiej z autentycznymi wystrojem wnętrz. Pałac centralny został zbudowany w latach 1750-1780 i od tamtej pory nigdy nie był przebudowany czy nawet zmieniony. Obecnie jest to bardzo ciekawe muzeum z wieloma unikalnymi eksponatami, świadczącymi o przepychu tamtych czasów. Sale balowe, pokoje prywatne, galerie obrazów. Park Aleksandrowski. Muzeum im. Puszkina. Rejs stateczkiem po rzece Moskwa. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

 

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Czas wolny na zakupy rosyjskich specjałów. Transfer na lotnisko i wylot do Kaliningradu. Przylot w godzinach popołudniowych. Transfer do Tczewa. Powrót w godzinach wieczornych.

 

CENA IMPREZY OBEJMUJE:

- transfer na i z lotniska w Kaliningradzie

-  przelot samolotem rejsowym Kaliningrad-Moskwa-Kaliningrad

-  opłaty lotniskowe i paliwowe

-  4 noclegi w hotelu**** w pokoju 2-osobowym z łazienką

-  4 śniadania (bufet) i 4 obiadokolacje (serwowane w hotelu lub w restauracji na mieście: zupa, drugie danie, kawa/herbata/woda)

-  program turystyczny

-  opiekę pilota

-  ubezpieczenie Signal iduna (KL 30.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

-  bagaż główny  20 kg plus bagaż podręczny 5 kg

 

DODATKOWO PŁATNE:

-  pakiet do realizacji programu wycieczki: dopłata do wizy rosyjskiej: 350 zł plus

 200 EUR (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, transfery oraz transport podczas zwiedzania, rejs statkiem po rzece Moskwa, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie  pilotowi wycieczki.

 

DOPŁATY OPCJONALNE:

-  dopłata do pokoju 1 – osobowego: 500 zł

-  zwiedzanie Teatru Bolshoj – wnętrza: 35 EUR (wymagane minimum 10 osób)

-  spektakl w Teatrze Bolshoj w zależności od repertuaru: ok. 75-150 EUR

 

WIZY:

30 dni przed wyjazdem należy dostarczyć  dokumenty niezbędne do uzyskania wizy:

1) prawidłowo wypełniony, wydrukowany i podpisany osobiście wniosek wizowy ze

 zdjęciem (wymiar 3,5 x 4,5 cm, biometrycznym - twarz na wprost, kolorowym, na białym tle, nie starszym niż 6 miesięcy)

2.paszport ważny minimum pół roku od zakończenia ważności wizy, posiadający minimum 2 wolne strony. 

 

Wyjazd organizowany przez PBP Olsztyn.

 

POBIERZ PROGRAM