Norweskie Perły - To, co najpiękniejsze w Norwegii.

 

Termin: 03.08 – 12.08.2018

Koszt: 4499 zł

 

Zwiedzanie Oslo, Bergen i Alesund; rejs przez Sognefjord, Storfjord i Geirangerfjord; podejściem pod lodowiec Briksdal oraz Ścianę Trolli; wjazd na punkty widokowe nad Geirangerfjord; przejazd Drogą Orłów i Drogą Troli;

1 DZIEŃ

20:00 spotkanie uczestników wycieczki z pilotem/przewodnikiem na terminalu promowym w Gdyni, ul. Kwiatkowskiego 60, odprawa biletowa, zaokrętowanie na prom, zakwaterowanie w kabinach, kolacja w restauracji na promie - all-inclusive.

 21:00 wypłynięcie promu Stena Line z Gdyni, atrakcje na promie, dyskoteka, salon gier, możliwość skorzystania z centrum Wellness: hydromasaże, zabiegi kosmetyczne.

2 DZIEŃ

07:00-08:45 śniadanie w restauracji na promie, z górnych pokładów widok na archipelag.
09:00 przypłynięcie do KARLSKRONY, wyokrętowanie z promu, przejazd w kierunku Oslo, zwiedzanie Oslo: Opera, Ratusz, Zamek Królewski, zakwaterowanie w hotelu w centrum Oslo, kolacja, wieczorny spacer po Oslo, nocleg w hotelu.

3 DZIEŃ 

Śniadanie w hotelu, przejazd w kierunku Bergen – stolicy Norweskich Fjordów. Przejazd przez największy płaskowyż północnej Europy - Hardangenvidda. Przystanek przy wodospadzie Vøringsfossen - najwyższy wodospad w Norwegii (182 metry). Zjazd stromą i krętą drogą Kanionem Mabodalen do Eidfjord, przejazd najdłuższym mostem w Norwegii przez Hardangerfjord. Kolacja i nocleg w hotelu nad Hardangerfjord. 

4 DZIEŃ

Śniadanie w hotelu. Kontynuacja podróży w kierunku Bergen. Przyjazd do Bergen – Miasta Siedmiu Wzgórz. Zwiedzanie Bergen: wjazd kolejką na wzgórze Floyen, spacer po Bryggen (hanzeatyckie nabrzeże – zabytek klasy “0” na liście UNESCO), czas wolny na targu rybnym. Przejazd przez górskie tereny w kierunku Sognefjord, po drodze wodospad Tvindefossen, miejscowości Voss, Gudvangen, Flåm. Możliwość podróży sławnym pociągiem Flåmsbana z panoramicznymi widokami na trasie Flåm-Myrdal-Flåm. Kolacja i nocleg w hotelu nad Sognefjord. 

5 DZIEŃ 

Śniadanie w hotelu, przejazd do Borgund - zobaczymy kościół Stavkirke zbudowany w typowym norweskim stylu (zwiedzamy z zewnątrz), powrót nad Sognefjord, rejs promem z Fodnes do Mannheller przez najdłuższy i najgłębszy fjord Norwegii – Sognefjord. Przejazd tunelem pod największym lodowcem Europy - Jostedalsbreen w kierunku Innvikfjord. W miejscowości Olden skręcamy w kierunku lodowca Briksdal. Spacer do jeziora pod lodowcem Briksdal - spacer zajmuje około 2,5-3 godziny w obie strony bardzo spokojnym tempem (dla osób, które mają problemy z chodzeniem istnieje możliwość przejażdżki samochodem). Kolacja i nocleg w hotelu nad Invikfjord 

6 DZIEŃ

Śniadanie w hotelu, przejazd do Hellesylt, po drodze krótki postój przy najgłębszym jeziorze w Europie - Hornindalsvatnet, rejs z Hellesylt do Geiranger przez Storfjord i Geirangerfjord – najsłynniejszy i najpiększniejszy fiord Norwegii, wpisany na listę UNESCO. W czasie rejsu mijamy liczne wodospady, najbardziej znany Wodospad Siedmiu Sióstr. Przypłynięcie do Geiranger. Wjazd na punkty widokowe nad Gejrangerfjord. Przejazd Drogą Orłów, przeprawa promowa Eidsdal-Linde. Przyjazd do Alesund – dwukrotnie uznane przez samych Norwegów za najpiękniejsze miasto Norwegii. Spacer na punkt widokowy Aksla. Kolacja i nocleg w hotelu. 

7 DZIEŃ

Śniadanie w hotelu. Wjazd na przełęcz nad słynną Drogą Trolli, spacer na punkt widokowy, wizyta w nowoczesnym centrum informacji. Zjazd krętą Drogą Trolli - zwaną Drabiną Trolli, podziwiając liczne wodospady. Postój pod Ścianą Trolli – najwyższa skalna ściana Europy. Przejazd bajecznymi Dolinami Romsdalen i Gudbrandsdalen wzdłuż rzeki Lagen, której koryto rzeki tworzy liczne kaskady. Przejazd wzdłuż Parku Narodowego Rondane – najstarszy park narodowy Norwegii, w którym żyją stada dzikich reniferów. Kolacja i nocleg w hotelu pośród górskich szczytów lub w Lillehammer/Hamar.  

8 DZIEŃ

Śniadanie w hotelu. Spacer po Lillehammer – olimpijskie tereny z 1994 roku. Przejazd do Oslo piesze i autokarowe zwiedzanie stolicy Norwegii: Park Vigelanda, wzgórze Holmenkollen, możliwość wejścia (dodatkowo płatne) do Muzeum Łodzi Polarnej Fram lub Kon-Tiki,  zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta, kolacja, wieczorny spacer po mieście, nocleg.

9 DZIEŃ

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd z hotelu w kierunku Szwecji – nadmorską autostradą. Krótki postój na granicy norwesko-szwedzkiej. Przejazd do Karlskrony na prom do Gdyni. Odprawa biletowa, zaokrętownie na prom, zakwaterowanie w kabinach, kolacja w restauracji na promie - all-inclusive, nocleg 

10 DZIEŃ

06:00-07:30 śniadanie w restauracji na promie

07:30 przypłynięcie promu do Gdyni

Zakończenie wycieczki

 

 Cena zawiera:

 • 2 nocne przepłynięcia promami na trasach Gdynia-Karlskrona-Gdynia
 • miejsce w kabinie 2-os. wewnętrznej z łazienką
  (miejsce w kabinie 3-os. lub 4-os. w tej samej cenie)
 • 7 nocy w hotelach 3/4* w Norwegii w pokojach 2-os. z łazienkami 
 • wyżywienie HB na promach i w hotelach: 9 śniadań, 9 kolacji z napojem 
  (w tym 2 kolacje ALL-INCLUSIVE) 
 • wszystkie przeprawy promowe, opłaty portowe, mostowe i tunelowe 
 • opiekę polskiego pilota / przewodnika podczas trwania wycieczki 
 • wstępy do zwiedzanych obiektów wg programu 
 • autokar podczas trwania wycieczki 
 • ubezpieczenie KL i NNW w Signal Iduna 
 • składkę na turystyczny fundusz gwarancyjny 
  oraz niezapomniane widoki, zabawę na morzu i w Norwegii

Ewentualne dopłaty:

 • do kabiny/pokoju 1-os.: 1800 PLN/os. 
  (cena za wszystkie noce na promach i w hotelach) 
 • do miejsca w kabinie 2-os. z oknem: 100 PLN/os. 
  (cena za wszystkie noce na promach) 
 • kabiny o wyższym standardzie na zapytanie

Atrakcje na promach
puby, kawiarnie, restauracje, klub z muzyką na żywo, dyskoteka, plac zabaw dla dzieci, kina, sauny, hydromasaże, sklepy wolnocłowe.
Na promach można płacić wszystkimi rodzajami kart oraz walutą lokalną. 

Co należy ze sobą zabrać: zalecane kieszonkowe (na własne wydatki) 500 NOK (korony norweskie), wygodne obuwie i odzież trekingową, kurtkę przeciwdeszczową, aparat fotograficzny oraz dobry humor.  

Program wycieczki uzależniony jest od rozkładu promów Stena Line wraz z późniejszymi zmianami. 

DODATKOWE ŚWIADCZENIA (nieobowiązkowe) 
(dodatkowe świadczenia należy zarezerwować podczas rezerwacji wycieczki, 
rezerwacja w późniejszym terminie będzie możliwa w miarę wolnych miejsc)  

 • przejażdżka Flåmsbaną - pociągiem z panoramicznymi widokami na trasie Flåm-Myrdal-Flåm: 250 PLN/ os. 
 • wejście do Muzeum Łodzi Polarnej Fram w Oslo: 40 PLN 
 • wejście do Muzeum Kon-Tiki w Oslo: 35 PLN 
 • przejażdżka samochodem pod lodowiec Briksdal (w 2 strony): 100 PLN

 Wyjazd organizowany przez BP SeaTours

 

POBIERZ PROGRAM