Prowansja w kolorach lawendy i ochry 30.06 - 09.07.2019

Prowansja w kolorach lawendy i ochry

Koszt wycieczki: 4 490 zł od osoby przy 30 osobach płatnych

Do niedawna kolejne pokolenia Francuzów żartowały sobie na temat prostaczków z Prowansji. Dziś tłumnie przyjeżdżają tu turyści, a Prowansja znana jest jako kraina artystów i filmowców i obecnie najchętniej odwiedzana część Francji. To tu  znajdziecie atmosferę międzynarodowego luzu, wspaniałe kafejki podające na śniadania święte o tej porze croissanty i wszechobecny luz, tak typowy dla południa Europy. Prowansja ma klimat typowy dla krajów śródziemnomorskich, gdzie lata są upalne, a zimy łagodne i ciepłe. Tu prosto z gór schodzi się do morza, po zachwycająco pięknym wybrzeżu rozsiane są wsie i miasteczka, a w wielu miejscach utworzone zostały rezerwaty i parki przyrodnicze - od Morza Śródziemnego po Alpy Nadmorskie. Wiosną rozkwitają kwiaty, latem, w lipcu i sierpniu w wielu miastach odbywają się festiwale, a na równinie Valensole zakwita tak charakterystyczna dla tego regionu lawenda. Zapraszamy Was do  krainy kwitnącej lawendy, urokliwych miasteczek i zachwycającej przyrody. W Prowansji czeka wszystko, co powinien mieć na ziemi ,,raj”. 

I Dzień 30.06.2019 - niedziela

Godzina 05.00 zbiórka uczestników na parkingu PKS  przy PKP Tczew, krótka odprawa i przejazd grupy w kierunku granicy. Około południa przerwa na obiad a następnie dalszy przejazd przez Niemcy do hotelu w okolicy Bamberg. Nocleg.

II  Dzień 01.07.2019 - poniedziałek

Śniadanie a tuż po nim wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Bambergu. Bamberg to perła średniowiecza zbudowana na siedmiu wzgórzach, miasto leżące w rejencji Górnej Frankonii nad rzeką Regintz, które dwoma ramionami uchodzi do Menu i Dunaju. Stare miasto Bambergu wpisane zostało w 1993 roku na listę UNESCO jako światowe dziedzictwo kulturowe. Wizytówka Bambergu to Stary Ratusz usytuowany na wysepce rzeki Regnitz, dalej Klasztor Karmelitów, katedra i dawny cesarski pałac. Po spacerze przejazd do Wurzburga. Tu nad wschodnim krańcem miasta góruje Residenz – jedna z najpiękniejszych tego typu budowli barokowych w Europie. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku granicy z Francją. Tam w okolicy Lorach zatrzymamy się na obiadokolację i nocleg.

III dzień 02.07.2019 – wtorek

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Francji. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w okolicy Avignon, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

IV Dzień 03.07.2019 – środa

Tuż po śniadaniu wyruszymy na zwiedzanie Avignon – stolicy Prowansji. Miasto Avignon to dawna stolica papieska, gdzie mieści się największy gotycki zamek w Europie – Pałac Papieski. Zwiedzanie Pałacu oraz słynnego mostu Saint – Benezet na Rodanie. Obydwa obiekty wpisane zostały  na Listę Światowego Dziedzictwa  UNESCO. Następnie udamy się na poszukiwanie zabytków starożytnej cywilizacji Rzymian. Jednym z nich jest Pont du Gard - akwedukt Rzymski,  najlepiej zachowany w Europie. Spacer po fragmencie akweduktu, który jest również wpisany na Listę UNESCO.

Na zakończenie dnia udamy się do jednej z  winnic na degustację lokalnego wina. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

V Dzień 04.07.2019 – czwartek

Z samego rana po śniadaniu przejazd do Les Baux-de-Provence. To malutkie, warowne prowansalskie miasteczko trubadurów, rycerskiej pieśni miłosnej oraz szopki bożonarodzeniowej zbudowano na skałach, z których roztacza się wspaniały widok sięgający daleko po horyzont. Po zwiedzaniu przejazd do Arles nazywanego kiedyś małym Rzymem. Zwiedzanie antycznego miasta a następnie spacer w poszukiwaniu śladów Vincenta  van Gogha. To tutaj powstały najbardziej znane obrazy malarza, tutaj obciął sobie ucho i postradał zmysły. W godzinach wieczornych powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

VI Dzień 05.07.2109  - piątek

Po śniadaniu, aby poczuć specyficzny klimat Prowansji, udamy się na płaskowyż  Vaucluse – krainy niewielkich miasteczek i wiosek, uważanych za jedne z najpiękniejszych w całej Francji. Odwiedzimy Gordes – malownicze miasteczko położone na urwistym zboczu z renesansowym zamkiem i brukowanymi, wąskimi uliczkami. Stąd też udamy się na spacer wśród gajów oliwnych, ziół prowansalskich i pól lawendy, do opactwa cystersów Senanque. To właśnie stąd pochodzi jedno z najsłynniejszych zdjęć z Prowansji – lawendowe pole na tle opactwa. Następnie odwiedzimy Roussillon- francuskie kolorado, miasto ochry. Spacer do bajkowej krainy, która zachwyca wyjątkowymi formacjami skalnymi w różnych odcieniach ochry od żółci do fioletu.  Następnie powrócimy do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

VII Dzień 06.07.2019 – sobota                                                                                           

Śniadanie. Dzisiaj odrobina adrenaliny- kanion Verdon, przez Francuzów nazywany Wielkim Kanionem Verdon, powstał dzięki niewielkiej rzece Verdon, która przez lata wyrzeźbiła w tutejszych wapieniach ogromny kanion. Jest on drugim, co do wielkości kanionem w Europie i często nazywany jest młodszym bratem Wielkiego Kanionu Kolorado. W sumie nic w tym dziwnego, bo  Verdon liczy aż 21 kilometrów długości, a w najgłębszym miejscu ma aż 700 metrów głębokości. Naprawdę robi wrażenie. Dno kanionu, przez które wije się błękitna rzeka, zmienia swoją szerokość od 6 aż do 100 metrów, natomiast górne jego krawędzie miejscami oddalone są od siebie prawie o 1,5 kilometra. Kanion Verdon poza swoim ogromem zachwyca też tym, co dzieje się wokół niego- otoczony jest piękną, bujną zielenią, która kontrastuje z błękitną rzeką i jasnymi łachami piasku niesionymi przez rzekę Verdon. A później chwila oddechu w przepięknym miasteczku  Moustiers Sainte-Marie. Atrakcje Moustiers Sainte-Marie to właśnie przede wszystkim jego położenie – u podnóża stromej skały rozciętej wąwozem, z którego spływa rzeka. Jej koryto dzieli miasto niemalże na pół tworząc przy tym efektowne kaskady i niewielkie wodospady. Przerzucono nad nimi kamienne mostki, które zapewne są częstą scenerią romantycznych zdjęć. Ale Moustiers słynie także z produkcji fajansu. Ceramikę wytwarza się tu od XVII wieku, a wyroby – od kafli po talerze i lampy, można kupić w wielu sklepach. Zaś pomiędzy krawędziami skały rozdzielonej wąwozem wisi  złota gwiazda będąca symbolem miasta. Różne są legendy jej pochodzenia, ale żadna nie została nigdy potwierdzona. Jedna z nich mówi o rycerzu, który przyrzekł rozwiesić gwiazdę, jeśli wróci do miasta z wojny z Saracenami, a inna jest historią miłosną. Po dniu pełnym wrażeń powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

VIII Dzień  07.07.2019 -  niedziela 

Dzisiaj po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i trzeba pożegnać urokliwą, mieniącą się kolorami lawendy i ochry Prowansję. Przejazd do hotelu nad Renem w okolicy Moguncji. Obiadokolacja, czas wolny na wieczorny spacer wąskimi, urokliwymi  uliczkami Rudesheim położonego nad Renem. Pierwsze wzmianki o tym mieście pojawiły się w 1074 roku. Jest częścią wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO Doliny środkowego Renu. Otoczone, położonymi na wzgórzach winnicami, słynie z produkcji wina, ale także i brandy Asbach.

XI Dzień 08.07.2109  - poniedziałek                                                                                                              

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Krótka wizyta w manufakturze produkcji brandy Asbach i dalej przejazd w kierunku Polski. Ale zanim do kraju, to jeszcze ostatni przystanek i nocleg w Górach Harzu. Najpierw górnicze miasto Goslar usytuowane u podnóża Gór Harz. W mieście znajduje się 1500 zabytkowych domów o konstrukcji szkieletowej, w tym aż 168 sprzed 1550 roku. Wszystkie są pięknie odrestaurowane razem z cesarskim Palatium wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Krótki spacer po mieście a następnie przejazd do hotelu w Wernigerode, obiadokolacja i nocleg.

X dzień 09.07.2019 – wtorek

Tuż po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i krótki spacer po miasteczku. Tu u  podnóża Gór Harzu przycupnęło przepiękne średniowieczne miasteczko Wernigerode. Jego centrum tworzą rzędy starych, dobrze zachowanych kolorowych domów o konstrukcji szkieletowej. Wśród nich wspaniale prezentuje się beżowo-pomarańczowy budynek z dwoma wieżami. To ratusz. Stoi w rynku od co najmniej 1277 roku. Ponad miasteczkiem góruje zamek. W XII wieku służył niemieckim cesarzom, jako zamek myśliwski. Przebudowywany był w późniejszych wiekach, a ostateczny kształt nadał mu pod koniec XIX wieku ostatni właściciel z rodu Stolberg-Wernigerode. Po spacerze wyjazd w drogę powrotną do Tczewa. W godzinach wieczornych zakończenie wycieczki.

 

 

Cena obejmuje:

v  Transport autokarem wyposażonym w caffe bar, toaletę

v  4 noclegi w hotelach na terenie Niemiec ze śniadaniami i 3 obiadokolacjami

v  5 noclegów  we Francji w okolicy Avignon – hotel

śniadania kontynentalne  i obiadokolacje według programu

v  System Audio Guide

v  Ubezpieczenie NW i KL

v Usługę lokalnego przewodnika

v  Opiekę pilota

 

 

Cena nie obejmuje:

 

v  Biletów  wstępu do zwiedzanych obiektów – 75 Euro

v Taksa klimatyczna płatna w hotelach - około 10 Euro

v  Napoi do obiadokolacji