Szkolna wycieczka do Warszawy

Szkolna wycieczka do Warszawy

Termin: 21.05 - 22.05.2018

I DZIEŃ

Godz.6.00-  zbiórka uczestników wycieczki  na parkingu przy Gimnazjum nr 3, wyjazd grupy do Warszawy.

Po przyjeździe spotkanie z  przewodnikiem i spacer po CMENTARZU POWĄZKOWSKIM.

Cmentarz Powązkowski, zwany potocznie Powązkami to jedna z najważniejszych nekropolii w Polsce. Pochowani zostali tutaj zasłużeni dla Polski politycy, działacze niepodległościowi, pisarze, myśliciele, artyści oraz lekarze i duchowni.

Następnie udamy się do Centrum Nauki Kopernika - założonego  w 2005 w Warszawie, którego celem jest promowanie i popularyzacja nowoczesnej komunikacji naukowej. Zwiedzający mogą poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach.

Dalej wejście do MUZEUM POWSTANIA WARSZAWSKIEGO.

Muzeum jest miejscem niezwykłym i wyjątkowym, którego nie można porównać z żadnym innym muzeum na terenie naszego kraju. Zostało otwarte w 2004 roku w czasie obchodów 60 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Od tamtej chwili jest tłumnie odwiedzane przez mieszkańców Warszawy, młodzież szkolną z całej Polski i turystów zagranicznych. Przekraczając próg muzeum cofamy się w czasie i trafiamy do innej rzeczywistości. Prezentowana w muzeum ekspozycja przemawia do nas za pomocą fotografii, filmu, dźwięku i setek pamiątek przechowywanych i ukrywanych przez lata z nadzieją, że kiedyś przemówią do kolejnych pokoleń. Muzeum prowadzi szeroką działalność edukacyjną i popularyzatorską, skierowaną zarówno do młodzieży szkolnej, jak i wszystkich zainteresowanych problematyką Powstania Warszawskiego oraz wojennych i powojennych dziejów Stolicy.

Po zwiedzaniu przejazd na zakwaterowanie w Ośrodku ETOH, obiadokolacja i nocleg.

II DZIEŃ

Godz. 7.30 – śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka.

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od wejścia na STADION PGE NARODOWY.

Chcesz przeżyć piłkarskie emocje? Marzysz o grze w piłkarskiej reprezentacji Polski? Chcesz choć na jeden dzień zamienić się miejscami z Robertem Lewandowskim, Grzegorzem Krychowiakiem czy Arkadiuszem Milikiem? Dzięki PGE Narodowemu jest to możliwe! Dziś to właśnie Ty jesteś gwiazdą najnowocześniejszego stadionu w Polsce. Podczas trasy zobaczysz m.in. pomieszczenia strefy zawodniczej, wykorzystywane podczas meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz centrum medialne PGE Narodowego, które przeznaczone jest dla dziennikarzy.

Następnie spotkanie z Przewodnikiem i spacer po STARYM MIEŚCIE.

Zobaczymy starówkę odbudowaną po zniszczeniach II wojny światowej tak skrupulatnie, że w 1980 roku wpisano ją na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Będą Państwo mieli szansę obejrzeć Rynek Starego Miasta, Nowe Miasto, Barbakan, mury obronne, pomnik Małego Powstańca, katedrę św. Jana i Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta

Nie ominą Państwo Ogrodu Saskiego z przepiękną XIX-wieczną fontanną  z Grobem Nieznanego Żołnierza. Spacer przez Plac Teatralny da okazję obejrzenia Teatru Wielkiego z ciekawą Kwadrygą Apollina na frontonie, by następnie przejść Traktem Królewskim do kościoła św. Krzyża, w którym znajduje się urna z sercem Chopina.

Następnie przejazd na zwiedzanie ŁAZIENEK KRÓLEWSKICH.

Łazienki są przepięknym i unikatowym w skali europejskiej założeniem pałacowo-parkowym. Najważniejszym obiektem na terenie parku jest Pałac na Wyspie - dawna letnia rezydencja króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Ozdobą parku są też  m.in. Pałac Myślewicki, Biały Dom, Stara Pomarańczarnia i Amfiteatr, a u góry, na skarpie, w ogrodzie różanym wznosi się  pomnik Fryderyka Chopina. W okresie letnim, w każdą niedzielę o godz. 12.00 i 16.00, przy pomniku odbywają się koncerty, podczas których usłyszeć można kompozycje F. Chopina w wykonaniu najwybitniejszych pianistów z Polski i ze świata. Łazienki Królewskie są miejscem tradycyjnych niedzielnych spacerów warszawiaków. Wielką atrakcję parku stanowią mieszkające w nim zwierzęta: pawie, wiewiórki, kaczki i łabędzie. W Łazienkach można również odbyć wodną przejażdżkę gondolą, wypić kawę lub po prostu chwilę odpocząć, delektując się zielenią i ciszą.

Ostatnim punktem programu będzie wizyta w SEJMIE.

 Po zwiedzaniu udamy się w drogę powrotną do Tczewa. W godzinach wieczornych zakończenie imprezy.

 

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE:

  • transport autokarem wyposażonym w toaletę, kaffe bar, video
  • zakwaterowanie w ośrodku ETOH pokoje 3- , 4- osobowe z łazienkami
  • wyżywienie  wg programu
  • Ubezpieczenie NW
  • usługa przewodnicka zgodnie z programem
  • opieka pilota
  • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Centrum Nauki Kopernika, Muzeum Powstania Warszawskiego, stadion)

 

ŚWIADCZENIA NIE ZAWARTE W CENIE

  • Napoje do obiadokolacji

 

KOSZT: 305 zł/os