Przyjeżdżaj na winobranie

Przyjeżdżaj na winobranie SPRZEDAŻ ZAKOŃCZONA

 

Dzień I 17.06.2018  - niedziela

 Zbiórka uczestników wycieczki o godz. 600 na parkingu przy basenie w Tczewie. Krótka odprawa i wyjazd do Zielonej Góry. Po drodze Świebodzin, który  jest miastem historycznym w woj. lubuskim a największą sławę przyniósł mu pomnik Chrystusa Króla, który do 2011 r. był najwyższym pomnikiem Chrystusa na świecie. Ma on 36 metrów długości i 25m rozpiętości ramion. Krótki spacer, a następnie przejazd   do Zielonej Góry. Jest to największe miasto województwa lubuskiego uznawane za stolicę polskiego wina oraz najdalej wysunięte na północ miejsce w Europie, gdzie uprawia się winorośla. O winiarskich tradycjach miasta trudno zapomnieć zwiedzając Zieloną Górę. Jednym z najbardziej znanych obiektów w mieście jest pomnik Bachusa – boga winorośli i urodzaju. Inną atrakcją są tzw. bachuski – ponad 30 krasnali rozstawionych w różnych punktach zielonogórskiej starówki, które mają uprzyjemniać turystom pobyt w mieście. Spacerując  Starym Miastem zobaczymy między innymi XV – wieczny ratusz, konkatedrę św. Jadwigi, która jest najstarszym budynkiem Zielonej Góry, czy Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej. Są wreszcie budowle przypominające o uprawie winorośli, jak Dom Winiarza czy Palmiarnia. Ta druga znajduje się na szczycie Wzgórza Winnego, w miejscu, w którym niegdyś był dom winiarza. Po zwiedzaniu  przejazd do winnicy, zwiedzanie i degustacja wina. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień II 18.06.2018  poniedziałek

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Niemiec. W godzinach popołudniowych przyjazd do Koblencji. Zatrzymamy się na cyplu, Deutsches Eck  u ujścia Mozeli do Renu, gdzie w 1216 roku Krzyżacy założyli swoją pierwszą siedzibę. Tutaj  przywitamy się z Mozelą i Renem. Ren jest rzeką o długości 1320 km i jest po Wołdze i Dunaju trzecią najdłuższą rzeką Europy. Dzisiaj po uregulowanych wodach Renu pływają statki białej floty, a podróżni podziwiać mogą przepiękną panoramę wybrzeży, urwiste skały i tarasowe winnice, lśniące bielą miasta i ruiny niegdysiejszych warowni. Dla milionów turystów z całego świata, którzy Ren rokrocznie odwiedzają, jest on symbolem romantycznego ducha i historii tych pięknych okolic. Płynąc Renem, pomimo ogromnego ruchu handlowego współczesnego dnia, można łatwo wczuć się w myśli romantyków, którzy przed wiekami opiewali ten niepowtarzalny krajobraz. Po spacerze przejazd do Boppard,  którego najważniejszym zabytkiem jest kościół św. Sewera na wpół  romańska,  na wpół gotycka świątynia wielkości katedry. Tu, w hotelu nad samym Renem, zatrzymamy się na 2 noce. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień III 19.06.2018 wtorek

Po śniadaniu czeka nas rejs statkiem. Ten odcinek „przełomu Renu” jest bez wątpienia najpiękniejszy. Brzegi pokrywają liczne miasteczka z przepiękną zabudową i niezliczonymi zamkami. Po ok. godzinnym rejsie dopłyniemy do  Lorelay, sławnego urwiska skalnego, gdzie wedle legendy siadywała jasnowłosa czarodziejka i czesała swe bujne loki, wabiąc śpiewem żeglarzy, którzy dążąc do pięknej Lorelay, rozbijali się o skały. Dalej przejazd autokarem na Wzgórze Lorelay, skąd roztacza się wspaniały widok na przełom Renu. Jadąc wzdłuż rzeki w stronę Moguncji miniemy Eltville, miasto róż,  które przez 150 lat pełniło funkcję siedziby elektorów Moguncji a  nazywane jest bramą wjazdową do najsłynniejszego regionu winnego Niemiec Rheingau. Tutaj mieści się wytwórnia znanego niemieckiego wina musującego MM. Przejazd na zwiedzanie Klasztoru Eberbach, dawnego opactwa cystersów, gdzie kręcono film „Imię Róży” i które słynnie z produkcji doskonałych win. Poznamy historię tego niezwykłego miejsca podczas „winnego oprowadzania”, bo przecież klasztor był przez wieki właścicielem okolicznych winnic i do dziś organizowane są tu znane na całym świecie aukcje win. Po zwiedzaniu przejazd do jednej, z licznych w tym regionie winnic, na degustację reńskiego wina. W drodze powrotnej do hotelu zatrzymamy się w Rudesheim.  Drosselgasse, domy z pruskiego muru, sklepiki z pamiątkami i tarasowe winnice na lesistych pagórkach opodal miasta, składają się na całość wyjątkowego obrazu. Po spacerze krótka przerwa w Brömserhaus Restaurant na słynną Rudessheimer  caffe, która przygotowywana jest na bazie słynnego koniaku Asbach, produkowanego w Rudesheim.

Dzień IV 20.06.2018 środa

Śniadanie a tuż po nim wykwaterowanie z hotelu i wyjazd do Moguncji, która rozłożyła się na zachodnim brzegu Renu. Czcigodna Moguncja założona w 38 roku p.n.e, należała niegdyś do cesarskich miast katedralnych i wyróżnia się wspaniałą, zabytkową architekturą. Niewątpliwie najpiękniejszym zabytkiem jest górująca nad miastem potężna romańska katedra z 975 roku o sześciu wieżach z piaskowca. W niewielkiej odległości  stoi XIV-wieczny Stephanskirche, w którym zobaczymy  wspaniałe witraże stworzone przez  Marca Chagalla.

Najsłynniejszym zaś synem miasta jest Jan Gutenberg twórca metody wykorzystania ruchomych czcionek i prasy drukarskiej. W Gutenberg Museum zobaczymy pracownię mistrza z 2 egz. Biblii a także kolekcjami druków z całego świata.

Po zwiedzaniu pożegnamy dostojny Ren i wyjedziemy w stronę Mozeli. Rzeka bierze swój początek we Francji, płynąc przez Luksemburg i Niemcy, kończy swój 545-cio kilometrowy nurt, wpływając do Renu. Mozelę, w kontraście do Renu, który przyjmuje się jako silny, jakoby męski nurt, odbieramy jako delikatną, subtelną raczej dziewczęcą rzekę. Płynie w głębokiej dolinie tworząc liczne urokliwe meandry. Pełna zakrętów, zakoli, głęboko wcina się w Reńskie Góry Łupkowe i stanowi niezapomniany urok. Okoliczne zamki oprócz uroku pełnią już niewielką rolę, ale winnice uprawiane tu już od czasów rzymskich są bogactwem i tradycją. Dzisiaj Cochem. Jednym z jego ciekawszych zabytków jest górujący nad miastem majestatyczny Zamek Cesarski Reichsburg. Warownia ta wybudowana została w pierwszej połowie XII wieku na charakterystycznej stożkowej górze wznoszącej się przeszło 100 metrów nad Mozelą. W pełni odrestaurowany zamek stanowi jeden z symboli miasta Cochem. U jego podnóża znajduje się malownicze Stare Miasto w którym napotkać możemy kilka malowniczych średniowiecznych placów otoczonych pieczołowicie odrestaurowanymi kamienicami oraz rynek z barokowym ratuszem i fontanną św. Marcina W mieście obejrzeć można także kościół św. Marcina, dawny klasztor kapucynów a także fragmenty średniowiecznych murów obronnych z zabytkowymi bramami miejskimi. Tutaj zatrzymamy się na obiadokolację i nocleg.

Dzień V 21.06.2018 czwartek

Po śniadaniu wyjazd do miasta z Czarną Bramą - Trewiru nad Mozelą. Miasto założone w 16 r p.n.e. przez cesarza Augusta, pełniące funkcję rezydencji cesarzy rzymskich, uchodzi za najstarsze na ziemiach niemieckich. Symbol Trewiru to Porta Nigra, czyli dawna brama rzymskiej twierdzy. Imponującym też zabytkiem jest katedra św. Piotra z przełomu XI – XII wieku. Po zwiedzaniu miasta udamy się do miejscowości,  położonej w samym centrum winiarskiego regionu Bernkastel –Kues. Tutaj w piwnicach przechowuje się 65 mln litrów wina pochodzącego od miejscowych producentów. Zobaczymy też wiele domów z tzw. pruskiego muru, misternie kute ogrodzenie fontanny na rynku a także wiatrowskazy górujące na szczytach domów. Do hotelu w Cochem powrócimy wzdłuż rzeki Mozeli, mijając maleńkie niezmiernie urokliwe wioski leżące u jej brzegów. Przed obiadokolacją wizyta w winiarni połączona z degustacją wina. Powrót do hotelu na nocleg.

  Dzień VI - 22.06.2018 piątek

Tuż po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do jednego z najpiękniejszych niemieckich zamków, zamku Eltz. Niesamowity, otoczony z 3 stron wodami rzeki Eltz nie ucierpiał ani w średniowieczu, ani też nie został zniszczony przez wojska francuskie, które splądrowały całą okolicę. Po zwiedzaniu pożegnamy gościnną ziemię niemiecką i udamy się w kierunku Polski. W godzinach wieczornych przyjazd do hotelu w Zielonej Górze,  obiadokolacja i nocleg.

Dzień VI 23.06.2018 sobota

Śniadanie, wykwaterowanie, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie Skansenu etnograficznego, w którym zgromadzone zostały 35 zabytkowe obiekty budownictwa wiejskiego. Prezentowane tutaj są różne typy architektury ludowej. Następnie udamy się do zielonogórskiego centrum przyrodniczego, które zostało otwarte we wrześniu 2015 r. Można tu poznać wiele ciekawych zjawisk, samodzielnie wykonywać różne eksperymenty, zbadać swój słuch, pamięć czy pracę serca. Następnie przejazd do Paradyża, zwiedzanie średniowiecznego zespołu klasztornego cystersów. Po zwiedzaniu przejazd w kierunku Tczewa. W godzinach wieczornych zakończenie imprezy

 

KOSZT: 2690 zł

Cena obejmuje:

ü  Przejazd komfortowym autokarem wyposażonym w caffe bar, wc, tv,

ü  Zakwaterowanie w hotelach ***,****

ü  Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje zgodnie z programem,

ü  Opiekę pilota,

ü  Ubezpieczenie NW,

ü  Usługę lokalnych przewodników,

Cena nie obejmuje:

ü  Biletów na rejs i wstępu do zwiedzanych obiektów

ü  Napoi do obiadokolacji

ü  Innych wydatków własnych

 

Proponowane hotele:

Zielona Góra: hotel:  Forest  *** 1 nocleg

Boppard: hotel Belevue Rheinhotel**** - 2 noclegi

Cochem: Moselstern Hotels **** - 2 noclegi

Zielona Góra: hotel Amadeus*** 1 nocleg

 

POBIERZ PROGRAM