Hasta La Vista Mexico ! Termin: styczeń 2020

Hasta La Vista Mexico!

Majańskie centra religijne Jukatanu - Chichen Itza, Uxmal i Palenque • piękna zabudowa Campeche i Meridy • tajemnice Olmeków w La Venta • wizyta u szamana • Puebla "miastem aniołów" • kontrasty ogromnego Mexico City • wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya (all inclusive!)

TERMIN: STYCZEŃ 2020

KOSZT:

Cena od: 6500 zł od osoby / tydzień objazd

od: 9500 zł os osoby/ 7+7, wypoczynek w hotelu Now Sapphire Riviera Cancun 5*

Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw  na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun. Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg. W przypadku późno wieczornego lub nocnego przylotu w tym dniu może nie być kolacji.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 20 USD) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie „studni” krasowych - cenota. Chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Następnie przejazd do stolicy Jukatanu, Meridy i spacer po historycznym centrum miasta. Dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 15 USD) przejażdżka dorożkami po kolonialnych uliczkach Meridy. Kolacja i nocleg w Uxmal lub w Meridzie. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 3

Po śniadaniu zwiedzanie Uxmal - centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Następnie transfer do Campeche, gdzie proponujemy krótki spacer po tym uroczym miasteczku (zobaczymy fortyfikacje obronne chroniące port przed piratami i katedrę La Concepcion). Po południu wyjazd do Palenque. Kolacja i nocleg w Palenque. (Trasa ok. 550 km).

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie stanowiska archeologicznego Palenque: miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X w., ponownie odkrytego dopiero XVIII w. Szczególnie polecamy obejrzenie Świątyni Inskrypcji, gdzie znajdują się dobrze zachowane płaskorzeźby dawnych notabli oraz grobowiec króla Majów Pakala (panującego ponad 68 lat), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII w.) z licznymi inskrypcjami oraz boisko do gry w pelotę (gra przypominała trochę piłkę nożną - uważa się, że miała jakieś znaczenie religijne). Wyjazd do stolicy stanu Tabasco, miasta Villahermosa. Wizyta w parku archeologicznym La Venta, gdzie zobaczymy m.in. tajemnicze, potężne, kamienne głowy stworzone przez Olmeków, najstarszą cywilizację indiańską Meksyku. Kolacja i nocleg w magicznym miasteczku Catemaco, w pobliżu którego kręcono zdjęcia do słynnego filmu Mela Gibsona „Apocalypto”. (Trasa ok. 470 km).

Dzień 5

Po śniadaniu rejs łódkami po lagunie w pobliżu Catemaco, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją licznych kolonii ptaków (czapli, pelikanów, kormoranów) oraz małp i krokodyli. Następnie spotkanie z szamanem indiańskim. Przejazd do Puebli - starego miasta o kolonialnym charakterze. Zwiedzanie historycznego centrum Puebla, zwanego „miastem aniołów” (lista UNESCO), między innymi: Plaza de Armas, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa (Możliwa kontynuacja zwiedzania Puebli rano następnego dnia). Zakwaterowanie w hotelu w okolicy Puebli, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 430 km).

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do ważnego indiańskiego ośrodka religijnego i politycznego Teotihuacan (lista UNESCO) - zwiedzanie m.in. Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie. Następnie przejazd do miasta Meksyk i wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Wieczorem dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 40 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe. Kolacja i nocleg w hotelu w mieście Meksyk. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków. W programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Rivery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). W zależności od możliwości czasowych, po południu opcjonalnie ( za dodatkową opłatą ok. 10 USD) wjazd na taras widokowy Wieży Torre Latinoamericana. Transfer na lotnisko w Mexico City - późnym popołudniem lub późnym wieczorem wylot do Cancun. Uwaga! W zależności od godzin przelotów i dostępności miejsc w samolotach przelot ten może się odbyć dnia 8 wcześnie rano – wtedy Klienci będą mieć dodatkowy nocleg w Mexico City, a dnia 8 po przylocie z Mexico City do Cancun będą oczekiwać na samolot powrotny do Polski na lotnisku w Cancun (konieczność zmiany terminala). Grupa podczas przelotu wewnętrznego może zostać podzielona na loty o różnych godzinach.

Dzień 8

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Cancun i powrót do Polski samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner (rejs bezpośredni).

Dla Klientów pozostających na wypoczynek w Cancun lub Riviera Maya transfer do wybranego hotelu.

Proponujemy Państwu hotel 5* Now Sapphire Riviera Cancun.

Dzień 9

Przylot do Polski.

 

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

- Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.

- Wyjazdy z hoteli mają miejsce niekiedy bardzo wcześnie rano (ok. 5-tej) – możliwe pakiety śniadaniowe.

- Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk, Puebla, San Christobal położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież.

- Sugerujemy nie wymieniać pieniędzy na lotnisku w Cancun ze względu niekorzystny kurs wymiany. Pieniądze można wymienić w hotelu w Cancun lub kolejnego dnia w banku lub kantorach na trasie przejazdu.

- Prosimy zabrać porządne obuwie (część zwiedzania oparta jest na trekkingu po selwie), ubranie chroniące przed deszczem (należy również zabezpieczyć dokumenty przed wilgocią) oraz repelent na komary.

- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.

-Na większości przelotów wewnętrznych dopuszczalne wymiary bagażu podręcznego to 40cm x 40cm x 25cm. W przypadku przewozu bagażu podręcznego przekraczającego te wymiary, dopłata to ok. 30 USD.

Zakwaterowanie na objeździe:

Hotele *** (kategoria lokalna) - skromne, ale wygodne.

Pokoje: z reguły klimatyzowane, z łazienką, TV i telefonem.

Do dyspozycji gości: restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.

Wyżywienie: śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser).

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Ważne! W Meksyku istnieją obostrzenia celne dotyczące limitów ilościowych na wwóz tytoniu oraz alkoholu. Jedna osoba pełnoletnia może wwieźć nie więcej niż 10 paczek papierosów, nie więcej niż 25 cygar lub 200 gramów tytoniu oraz maksymalnie 3 litry dowolnych napojów alkoholowych.

 

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT-u typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun, opłaty lotniskowe, przelot wewnętrzny w Meksyku, zakwaterowanie w hotelach zgodnie z programem (7 rozpoczętych dób hotelowych w części objazdowej, przy wyborze dodatkowego tygodnia 7 rozpoczętych dób hotelowych w wybranym hotelu), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem (na terenie Gwatemali autokary/minibusy nie mają klimatyzacji), wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota na miejscu, obsługę przedstawiciela Rainbow podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów uczestnictwa w programie : ok. 230 USD/os. (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówki, opłaty za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, systemu Tour Guide) - płatne obligatoryjnie jako pakiet u pilota na miejscu oraz opłaty turystycznej (ok. 1 USD za pokój za noc) w przypadku przedłużenia imprezy objazdowej o część pobytową (płatne obowiązkowo na miejscu w recepcji hoteli). Cena nie obejmuje również wycieczek opcjonalnych wymienionych w programie imprezy, wycieczek lokalnych podczas pobytu w Cancun/Riviera Maya oraz wydatków osobistych.

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE. Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

 

Opis hotelu na wypoczynek:

Now Sapphire Riviera Cancun 

Położenie: Hotel położony jest w pobliżu miejscowości Puerto Morelos (ok. 5 km). Niedaleko hotelu znajduje się Crococun Zoo oraz ogród botaniczny. Do lotniska w Cancun ok. 25 km.

Plaża: Przy piaszczystej, karaibskiej plaży. Na plaży leżaki i parasole bezpłatne, hotel zapewnia również bezpłatne ręczniki plażowe.

Do dyspozycji gości: Recepcja z lobby, 7 restauracji (w tym kafeteria), 5 barów w tym swim up bar (z alkoholami premium), tropikalny ogród z tarasami słonecznymi oraz 4 baseny (w tym jeden dla Klientów Preferred), całodobowy room service, obsługa kelnerska na plaży i przy basenie, mini klub z placem zabaw dla dzieci 3-12 lat, Core Zone dla młodzieży 13-17 lat, dyskoteka, usługi pralnicze (płatne), hotelowy pasaż handlowy, wypożyczalnia samochodów, punkt medyczny. Hotel przeszedł ostatnią renowację lobby i niektórych restauracji na początku 2015 r.

Pokoje: Hotel oferuje zakwaterowanie w 496 przestronnych (pow. ok. 48 m2) i luksusowo urządzonych, rozlokowanych w czternastu 2-piętrowych budynkach. We wszystkich typach pokoi przy zakwaterowaniu 4 osób w pokoju mogą znajdować się tylko 2 łóżka typu queen size. Łóżeczko dla dziecka do 2 lat bezpłatne. Pokoje Junior Suite - wszystkie klimatyzowane, z łazienką (suszarka do włosów, przybory toaletowe, szlafrok i klapki), telefonem, sejfem, TV-sat, stacją dokującą iPod, mini barem (piwo, napoje bezalkoholowe i woda, uzupełniany codziennie), żelazkiem i deską do prasowania, ekspresem do kawy i herbaty, balkonem/tarasem (meble ogrodowe).

Wyżywienie: All Inclusive: śniadania, lunch i kolacje w formie bogatego bufetu, 5 restauracji a’la carte (nie jest wymagana wcześniejsza rezerwacja), przekąski całą dobę, szeroki wybór lokalnych i międzynarodowych alkoholi oraz napoi bezalkoholowych (10:00-01:00). Na terenie całego hotelu nie są wymagane opaski all inclusive.

Program sportowy i animacyjny: Animacje i aktywności sportowe w ciągu dnia przy basenie i na plaży. Wieczorne show i dyskoteka, a także seanse filmowe. Bezpłatnie: aerobik w basenie, siatkówka plażowa, korty tenisowe, kajaki, trampolina w wodzie i centrum fitness. Za dopłatą w centrum sportów wodnych na plaży: nurkowanie, snorkeling, wędkarstwo. W hotelu znajduje się również centrum Now Spa by Pevonia (płatne) z dużym wyborem zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych. Masaże na plaży dla par, aromaterapia i refleksologia płatne dodatkowo.

Internet: Wi-Fi na terenie hotelu gratis.

Naszym zdaniem: Luksusowa wioska wakacyjna z bardzo bogatą infrastrukturą dla każdego malowniczo położona pośród tropikalnej zieleni. Wyśmienite wyżywienie, eleganckie pokoje oraz najwyższej klasy serwis, to gwarancja udanego wypoczynku pod hasłem Unlimited-Luxury®.

 

Organizatorem wyjazdu jest B.P. Rainbow Tours