Meksyk kolonialny. Termin: 18.01 - 29.01.2020

Meksyk kolonialny

Mexico City - miasto moloch - Teotihuacan - miejsce, w którym ludzie stają się bogami – kolonialne miasta UNESCO: Puebla, Guanajuato i Queretaro - miasto festiwali i artystów – San Miguel de Allende - sanktuarium motyli Monarcha – Acapulco – najbardziej znany kurort nad Pacyfikiem

TERMIN: 18.01 - 29.01 2020

KOSZT: od 6300 zł od osoby


Dzień 1

Zbiórka przy stanowisku odpraw na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Mexico City (via jeden z portów europejskich). Przylot do Mexico City, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.


Dzień 2

Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków, w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków (z zewnątrz), katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Tempo Mayor (olbrzymie zbiory przedmiotów kultury Azteków, znalezionych na terenach badań archeologicznych w dolinie Meksyku Anahuac). Następnie przejazd do dzielnicy Xochimilco i zwiedzanie muzeum Dolores Olmedo. Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 25 USD/os) rejs po kanałach Xochimilco, słynących z największego w stolicy targu kwiatowego, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Po drodze do Xochimilco przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 80 km)


Dzień 3

Po śniadaniu wizyta w Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50 km Teotihuacan (lista UNESCO) – ważnego ośrodka religijnego i politycznego Azteków: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Przejazd i wizyta w Puebli (lista UNESCO) – nazywanym „miastem aniołów” oraz jednym z najpiękniejszych kolonialnych miast Meksyku, gdzie odwiedzimy między innymi historyczne centrum, Plaza de Armas, stare miasto z kolonialnymi domami, dzielnica artystyczna oraz kościół Santo Domingo oraz Kaplicę Różańcową. Kolacja i nocleg w okolicach Puebli. (Trasa ok. 150 km)


Dzień 4

Po śniadaniu ewentualnie kontynuacja zwiedzania Puebli. Następnie przejazd do Cholula, gdzie zwiedzimy kościół z czasów konkwisty, zbudowany na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności można z niego zobaczyć słynną „parę wulkanów” Popocatapetl i Ixtacichuatl. Przejazd do magicznego miasteczka Pena de Bernal i spacer. Przejazd w okolice Queretaro, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km)


Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Queretaro, miasta założonego przez Indian Otomi, następnie wchłoniętego przez imperium Azteków i finalnie zdobytego przez hiszpańskich kolonizatorów. Miasto odegrało dużą rolę w historii Meksyku: to tutaj podpisano traktat kończący wojnę meksykańską (1848 r.), tutaj stracono cesarza Maksymiliana Ferdynanda Józefa (1867 r.) i tutaj zatwierdzono konstytucję (1917 r). Miasto jest również wpisane na listę UNESCO. Spacer po miejskiej starówce m.in.: Plaza Principal (Jardin Obregon), kościół San Francisco (charakterystyczna kolorowa kopuła), Teatro de la Republica, akwedukt. Przejazd do San Miguel Allende - miasta artystów i festiwali, uznanego w całości w 1926 r. przez władze Meksyku za narodowy zabytek. Spacer po kolonialnej starówce. Zakwaterowanie w hotelu nocleg w okolicach San Miguel de Allende lub Guanajuato, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 350/450 km - w zależności od miejsca noclegu)


Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Guanajuato (którego nazwa w miejscowym dialekcie oznacza Miasto Ząb) - dziś to klejnot epoki kolonialnej. Spacer po mieście, w programie m.in.: Teatr Benito Jureza, Aleja Pocałunku, wizyta w słynnej kopalni srebra Valenciana, która wraz z centrum historycznym miasta od 1988 r. wpisana jest na listę UNESCO. Guanajuato słynie również z systemu tuneli pochodzących z XVIII wieku – przejazd lokalnymi autobusami. Następnie przejazd przez wspaniałe krajobrazy pasma Sierra Madre Occidental do Morelii, Po przyjeździe spacer.: m.in. katedra, Palacio de Gobierno, Casa Natal de Morelos, targ lokalnych słodyczy oraz akwedukt. Następnie udamy w się w dalszą drogę do położonego w centrum indiańskiej krainy Tarasków – Patzcuaro, które urzeka bielonymi domkami z ukwieconymi balkonami, brukowanymi uliczkami i wszechobecnym zapachem palonego węgla. Spacer po miasteczku: Plaza Casco de Quiroga, Biblioteca Central z muralami Juana O’Gormana przedstawiającymi historię stanu Michoacan, Plaza Gertrudis Bocanegra, bazylika de Nuestra Senora de la Salud. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Patzcauro, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 290 km)


Dzień 7

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w stronę wulkanu Paricutin, którego erupcja rozpoczęła się 20 lutego 1943 roku i trwała osiem lat. Przejazd konny wzdłuż języków lawy do wioski San Juan Parangaricutiro, która została w trakcie erupcji zniszczona, a jedynym ocalałym budynkiem są ruiny kościoła, które wystają ponad poziom zastygłej lawy. Powrót do Patzcuaro. Opcjonalnie po południu (za dodatkową opłatą ok. 15 USD/os i w miarę możliwości czasowych) wizyta w położonej nieopodal Santa Clara del Cobre – miasteczku słynnym w całym Meksyku z wyrobów z miedzi. Kolonialne miasteczko z bielonymi domkami jest dziś siedzibą najbardziej cenionych twórców wyrobów miedzianych w kraju - pokaz obróbki miedzi. Powrót na kolację i nocleg do hotelu w okolicach Patzcuaro. (Trasa ok. 350 km)


Dzień 8

Po wczesnym śniadaniu wyjazd w stronę Sanktuarium Motyla Monarcha i wizyta w parku narodowym, gdzie przy odrobinie szczęścia można spotkać motyle migrujące z Kanady, spacer po parku w wysokich górach. Następnie przejazd do Taxco – „srebrnego miasta”. Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Taxco, kolacja, nocleg. Opcjonalnie pod wieczór przejazd lokalnymi garbusami przez miasto na punkt widokowy (ok. 20 USD/os). (Trasa ok. 370 km)


Dzień 9

Po śniadaniu wyjazd do Acapulco - najsłynniejszego kurortu Meksyku nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu i czas na wolny. W hotelu w Acapulco serwis ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 250 km.


Dzień 10

Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 40 USD/os) rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem lub wieczorem niesamowity pokaz skoków do wody ze Skały Śmierci - La Quebrada (ok. 25 USD/os). Nocleg w Acapulco.


Dzień 11

Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer z Acapulco na lotnisko w Mexico City (ok 360 km). W ramach możliwości czasowych po drodze wizyta w mieście Cuernavaca - stolicy stanu Morelos nazywanej miastem wiecznej wiosny. Spacer po centrum oraz zwiedzanie muzeum Casa Brady. Przejazd do Mexico City na lotnisko Benito Juareza. Wylot do Warszawy (via jeden z portów europejskich).


Dzień 12

Przylot do Polski.

 

Uwagi do programu

Uwaga!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

- W Meksyku pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).

- Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.

- Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk, Puebla oraz rezerwat motyli położone są na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież.
- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.

 

Zakwaterowanie:

Hotele *** (kategoria lokalna) - skromne, ale wygodne.

Pokoje: z reguły klimatyzowane, z łazienką, TV i telefonem.

Do dyspozycji gości:

restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.


Wyżywienie:
śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). Podczas pobyty w Acapulco All Inclusive.

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy.

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym (przesiadka w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach j.w. (10 rozpoczętych dób hotelowych), transfery autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota podczas wycieczki, obsługę przedstawiciela biura podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztu uczestnictwa w programie: ok. 290 USD/os (napiwki dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych, pokojówek, opłata za przewodników w zwiedzanych obiektach, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów) - płatne obligatoryjnie jako pakiet u pilota na miejscu. Cena nie obejmuje również wycieczek opcjonalnych podczas objazdu (ceny podane w programie).

 

Organizatorem wyjazdu jest B.P. Rainbow Tours